JDE Peet’s dołącza do Diuny
Diuna powitała nowego najemcę – JDE Peet’s (JDEP). Firma zajęła 900 mkw. Za projekt wnętrza nowego biura odpowiada pracownia projektowa BIT Creative.
JDE Peet’s jest globalnym liderem w świecie kawy i herbaty – średnio dostarcza 4,100 filiżanek tych napojów co sekundę. Firma działa na ponad 100 rynkach, oferując portfel ponad 50 marek, w tym L’OR, Peet’s, Jacobs, Senseo, Tassimo, Douwe Egberts, OldTown, Super, Pickwick i Moccona. Nowy najemca zajmuje w Diunie 900 mkw. W procesie komercjalizacji JDE Peet’s reprezentował Colliers.
– Obserwujemy ciągły wzrost zainteresowania Diuną ze strony nowych firm, które doceniają metamorfozę, jaką przeszedł nasz kompleks. Bardzo nas cieszy, że do grona najemców Diuny dołącza kolejna spółka z Grupy JDE Peet’s, której tak jak nam, bliska jest dbałość o dobrostan pracowników i aspekty ESG, które wdrażamy w kompleksie – komentuje Ewa Lubańska, Leasing Director w Syrena Real Estate.
Dostosowanie wnętrz do potrzeb nowego najemcy i stworzenie optymalnych warunków do pracy powierzone zostało doświadczonej pracowni BIT Creative.
Metamorfoza biurowego kompleksu przy ulicy Taśmowej to wspólna inicjatywa Syrena Real Estate oraz PineBridge Benson Elliot. Autorski program modernizacji projektu obejmował trzy obszary: teren zewnętrzny i otoczenie budynków, hole wejściowe czterech biurowców oraz udoskonalenia w systemach wentylacji, ciepła i klimatyzacji, które docelowo doprowadzą do znaczącej poprawy efektywności energetycznej całego projektu. W ramach prac największą metamorfozę przeszło patio, gdzie zamiast wybetonowanego parkingu o powierzchni 6.000 mkw. pojawił się otwarty na miasto park pokryty zielonymi wzniesieniami pełen drzew i rodzimej roślinności. Na dziedzińcu zasadzonych zostało łącznie 50 drzew i 96 gatunków krzewów, dzięki czemu Diuna jest obecnie jednym z najbardziej zielonych i powiązanych z naturą projektów w Warszawie. Na terenie kompleksu znalazło się także 13 ekranów antysmogowych, które obsadzone zostały pnącymi roślinami. Dawna strefa wjazdowa do kompleksu od strony ulicy Taśmowej zamieniła się w woonerf z zielenią i miejscami do odpoczynku. Dodatkowo cały teren został wyłączony z ruchu samochodowego, możliwe są tylko krótkoterminowe postoje. Stworzona została ponadto nowa infrastruktura dedykowana rowerzystom: parking dla jednośladów na 114 miejsc na poziomie podziemnym, szatnia z prysznicami, cztery ładowarki dla rowerów elektrycznych, stacje do samodzielnej naprawy, a także stojaki naziemne. Rewitalizacji Diuny prowadzona była zgodnie z ideą ESG oraz gospodarki cyrkularnej.
Głównym projektantem nowej odsłony Diuny jest Pracownia Architektoniczna MJZ, projekt zieleni opracowało iGreen Architektura Krajobrazu, projekt wnętrz oraz nowej identyfikacji wizualnej to dzieło Łoskiewicz Studio. Za przebudowę odpowiada Grupa Reesco, a za project management cmT Group.
Diuna (dawniej Marynarska Business Park) to 4 budynki biurowe o łącznej powierzchni użytkowej 46.000 mkw. Swoje siedziby mają tu m.in. firmy: Accord, NewCold, Colgate, Daikin Europe, Eurocash, Ford, JDE, Oceanic, S.C Johnson, FOUNDEVER, Business Lease, Leasing Team oraz WDX. Na terenie kompleksu działa także przychodnia LUX MED oraz kawiarnia Gorąco Polecam. Kompleks posiada 1.200 miejsc parkingowych na trzech podziemnych poziomach garażu.